• klasy 0 - 3

    • ,, WIOSENNE CZYTANIE 2018" w OGRODZIE BOTANICZNYM
      
     Organizatorzy akcji ,, Cały Wrocław czyta" zaprosili nas w tym roku na  ,, Wiosenne czytanie 2018" do Ogrodu Botanicznego. Spotkanie odbyło się 10 maja o godzinie 10.00 i zainaugurowało XVI edycję akcji. W imprezie uczestniczyły przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe. Z naszej szkoły w uroczystości wzięła udział klasa ,,0".
     Dzieci aktywnie uczestniczyły w różnych działaniach. Pasjonowały się klockami LEGO i układały z nich różne ,,Stworki", rysowały na kartonach i tworzyły piramidę ilustracji. Odbyły się też wspólne tańce w stylu KLANZY i pokaz  tańca a także poszukiwania ,, Wiosennych skarbów". Dzieci miały również czas na spacer i oglądanie kwitnących o tym czasie roślin. Nasz pobyt w ogrodzie przyniósł dzieciom wiele radości i wrażeń. 

      

     WYCIECZKA DO KRASIEJOWA

     Dnia 17 maja 2017 roku klasa 2b i 2 c udała się na wycieczkę do Parku dinozaurów w Krasiejowie. Była to dla dzieci wspaniała rozrywka połączona z nauką o prehistorii naszej planety i żyjących w niej gatunków zwierząt. Spacer ścieżką edukacyjną dostarczył uczestnikom wycieczki wielu wspaniałych wrażeń. Tunel czasu przeniósł do epok, w których żyły dinozaury. W trakcie wycieczki nie zabrakło wspaniałej zabawy na pięknym placu zabaw. Wszyscy uczniowie wrócili do domów zadowoleni.

      

     MUZEUM PANA TADEUSZA

     Dnia 27.04. klasa 2c była w Muzeum Pana Tadeusza, na warsztatach ”Z sita czerpane”. Warsztaty były poprzedzone krótkim zwiedzaniem wybranej części ekspozycji. Uczniowie dowiedzieli się z czego zrobiony jest papier, poznali proces jego powstawania. Pod opieką specjalisty, samodzielnie czerpali papier na sicie. Dodatkowo ozdabiali każdy arkusz suszonymi roślinami, kawałkami bibuły itp.

      

     WIZYTA W ZOO

     Dnia 11.05. klasa 2c była na wycieczce w ZOO. Oprócz zwiedzenia wybranych wybiegów zwierząt i Afrykarium, uczniowie wzięli udział w warsztatach „Szlakiem jaja”. Podczas warsztatów dowiedzieli się, co się dzieje wewnątrz kurzego jajka. Czy tylko ptaki wykluwają się z jaj? Jak wygląda jajo rekina? Poznali tajemnicę rozrodu ryb, płazów, gadów, ptaków i owadów.

      

     WYCIECZKA DO DZIEWINA

     Dnia 08.06. klasy 2b i 2c pojechały na wycieczkę autokarową do Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Dziewinie. Uczniowie mieli zajęcia w pracowni i w terenie. Najpierw przeszliśmy ścieżkę ekologiczną nad stare dorzecze Odry. Prowadziliśmy obserwacje środowiska wodnego, zbieraliśmy próbki roślin i darów natury. Następnie były zajęcia w pracowni. Oglądaliśmy zebrane próbki przez mikroskop, badaliśmy właściwości fizyczne i chemiczne zebranych próbek wody. Mieliśmy też czas na wykonanie obrazka i zabawę na placu zabaw.

      

     WYJŚCIE KLASY 3B DO TEATRU MUZYCZNEGO CAPITOL

     Na początku kwietnia klasa III B udała się na wycieczkę do teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu na spektakl pt. „Trzy wesołe krasnoludki”. Moi uczniowie jako jedyni w teatrze zajmowali dwuosobowe vipowskie loże. Spektakl wywołał ogromne wrażenie szczególnie na osobach, które po raz pierwszy były w teatrze.

      

     WJŚCIE KLASY 3B DO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO

     We wtorek 24 kwietnia 2018 roku całą klasą wybraliśmy się do Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu. Wycieczka miała na celu poznanie życia ludzi w dawnych czasach i wcielenie się w postać malarza. Uczniowie klasy III B wzięli udział w lekcji muzealnej na temat malowanych mebli, a następnie zwiedzili wystawę. Lekcja zakończyła się zajęciami plastycznymi, w których dzieci mogły malować na drewnianych płytach kolorowe obrazki.

      

     INAUGURACJA KAMPANII "ROWEROW MAJ"

     Z okazji przystąpienia do kampanii organizowanej przez miasto Wrocław, pt. „Rowerowy Maj” odbyła się w naszej szkole inauguracja tej wielkiej akcji dla wszystkich uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Na imprezę plenerową zostały zaproszone miejskie służby; Policja, Straż Pożarna oraz Straż Miejska. Policjanci wygłosili mowę na temat poruszania się dzieci w ruchu drogowym oraz przedstawili kryteria przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową. Policjanci przyjechali radiowozem, udostępnili nam maskotkę Komisarza Lwa oraz znakowali rowery. Strażacy zorganizowali dzieciom świetną zabawę z udziałem prawdziwego wozu. Strażnicy miejscy natomiast przyjechali na festyn konno i prezentowali uczniom alternatywne formy kontroli porządku w naszym mieście. Dużo atrakcji dostarczyła naszym uczniom firma animacyjna „Wizyta Klauna Żaka”. Uczniowie aktywnie brali udział w zabawach tanecznych organizowanych przez Klauna, malowali sobie twarze, robili tatuaże oraz brali udział w warsztatach tworzenia baniek mydlanych. Dodatkowo, klasa III B przyszykowała kiermasz książek, który cieszył się powodzeniem wśród starszych uczniów.

      

     WYCIECZKA KLAS III DO MILICZA

     15 maja 2018 roku odbyła się wycieczka do Milicza dla trzech klas trzecich. Fotosafari to wycieczka bryczką z przewodnikiem do rezerwatu "Stawy Milickie". Podczas przejazdu można było podziwiać niezwykłości krainy stawów milickich oraz obserwować żyjące tam gatunki ptaków. Wyjazd zakończył się integracją uczestników na polanie przy ognisku.

      

     ROWEROWY MAJ

     Od 5 kwietnia 2018 roku odbywają się w naszej szkole prelekcje o bezpiecznym poruszaniu się rowerem w ramach "Rowerowej szkoły" z Panem Cezarem Grochowskim. Lekcje są dla naszych uczniów bezpłatnym i cennym źródłem wiedzy. Z przyjemnością informujemy, że już w maju 2018 nasza szkoła weźmie udział w kampanii „Rowerowy maj” organizowanej przez Urząd Miejski Wrocławia. Celem kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia poprzez zachęcanie do pokonywania drogi do szkoły na rowerze, hulajnodze czy rolkach.

     Jest to już trzecia edycja kampanii realizowana we Wrocławiu, do której zgłosiło się  42 szkoły podstawowe i 4 przedszkola z Wrocławia. Szacowana liczba uczestników to prawie 21 tysięcy uczniów i przedszkolaków.

     Kampania trwa 18 dni od 7 do 30 maja 2018 r.

     Zasady kampanii oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczestnikami konkursu. Każdy uczeń, który podczas trwania zabawy, przyjedzie do szkoły aktywnie tj. na rowerze, rolkach, hulajnodze itp. otrzyma „X” w dzienniku rowerowym oraz 2 naklejki. Prostokątną wklei do indywidualnego dzienniczka rowerowego a okrągłą na klasowy plakat. Po zakończeniu akcji punkty zostaną zliczone.

     O wyniku szkoły czy klasy zadecyduje suma wszystkich wykonanych dojazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby wszystkich możliwych dojazdów w danej szkole czy klasie. 

     Trzy najbardziej aktywne szkoły w dwóch kategoriach zostaną nagrodzone. Dla najlepszej klasy z każdej ze szkół przewidziano nagrody w formie biletów wstępu do centrum kultury, sportu lub rozrywki. Każdy uczestnik, który przyjedzie chociaż raz na rowerze otrzyma upominek.

     Pomysłodawcą kampanii jest Miasto Gdańsk, a sama akcja zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród innych miast i gmin w Polsce.

     Więcej informacji znajda Państwo na stronie: https://rowerowymaj.eu.

      

     WIZYTA W PLANETARIUM 3B

     W dniu 09.04.2018 roku w ramach wycieczki szkolnej odwiedziliśmy planetarium we Wrocławiu. Na miejscu dowiedzieliśmy się o gwiazdozbiorach, takich jak Kasjopea, Mała Niedźwiedzica, Wielka Niedźwiedzica, Smok i wiele innych. Uzyskaliśmy informacje o ciałach niebieskich widocznych na niebie. Utrwaliliśmy wiedzę o planetach Układu Słonecznego. Teraz już wiem, że niektóre planety są bardzo duże w porównaniu do Ziemi i mają do kilkudziesięciu naturalnych satelitów. Mam nadzieję, że Słońce będzie świecić przez wiele miliardów lat, wspomagając przy tym naszą Błękitną Planetę. Dzięki osiągnięciom technicznym naukowcy zgromadzili wiele informacji o astronomii, ale wydaje mi się, że jest jeszcze więcej do odkrycia! Na koniec zadaję sobie pytanie: mimo widocznych galaktyk w kształcie spodka, gdzie i jak wygląda granica lub koniec kosmosu?

      

     WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO 3B

     W okresie przedświątecznym klasa III B wybrała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Uczniowie wzięli udział w lekcji na temat Świąt Wielkanocnych, a następnie wykonali prace przestrzenno – plastyczne. Dzieci formowały baranki do koszyczka z masy solnej. Dzięki lekcji muzealnej trzecioklasiści dowiedzieli się, jakie znaczenie mają zbliżające się święta oraz poznali wiele ciekawostek dotyczących obrazów znajdujących się w muzeum.

     Tego dnia w naszej szkole odbyła się również kolejna audycja muzyczna „Filharmonii na wesoło”. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej biorą udział w takich muzycznych lekcjach co miesiąc. Celem zajęć jest umuzykalnianie i  zapoznawanie dzieci z instrumentami muzycznymi podczas zajęć pt. „Śladami słynnych postaci literackich”.

      

     WARSZTATY CHEMICZNE I MEDALIERSKIE 3B

     W dniu 20 marca 2018 uczniowie klasy III B uczestniczyli w  warsztatach chemicznych i medalierskich. Pierwsze zajęcia przeprowadziła specjalistka chemii. Dzieci miały okazję poznać tajniki powstawania kul kąpielowych i samodzielnie je zrobić jako prezent dla rodziców. Kolejne zajęcia były plastyczno - techniczne. Uczniowie we współpracy z uzdolnioną projektantką biżuterii wykonali przepiękne medale na konkurs medalierski organizowany przez Muzeum Miejskie Wrocławia pt. „Moja przyszłość w moich rękach. Przedsiębiorczość i ja”. Celem konkursu było rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za własne życie oraz chęci podjęcia działania w realizacji marzeń i dążeń. Trzymamy kciuki za wygraną naszych trzecioklasistów!

      

     WYCIECZKA DO MUZEUM MIEJSKIEGO WROCŁAWIA 3B

     20 marca klasa III B wybrała się na wycieczkę do Muzeum Miejskiego Wrocławia na lekcję pt. „Apartamenty królewskie – opowieści z życia władców”. Zajęcia zostały przeprowadzone w przystępny i dopasowany do wieku uczestników sposób. Zadowoleni uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń.

      

     ZIELONA SZKOŁA KLASY 2b

     Dom Wczasów Dziecięcych to miejsce gdzie klasa 2b spędziła wspaniałe trzy dni realizując zadania z edukacji przyrodniczej, zdrowotnej, regionalnej. To były również trzy dni wycieczek, warsztatów, zabawy, spacerów.

     W pierwszym  dniu udaliśmy się na spacer do Muzeum Papiernictwa, tam zapoznaliśmy się z historią produkcji papieru. Później uczestniczyliśmy w warsztatach czerpania papieru i własnoręcznie wytworzyliśmy dwa arkusze. Drugiego dnia wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę stokiem Gór Bystrzyckich do schroniska ,,Pod Muflonem”.  W drodze powrotnej do ośrodka poszliśmy do Parku Zdrojowego i tam zwiedziliśmy Dworek im. Fryderyka Chopina, który był miejscem spotkań towarzyskich od 1802 roku. Obecnie odbywają się tu koncerty zdrojowe, koncerty fortepianowe (w 1826 roku koncertował tu sam Fryderyk Chopin). Po obiedzie mieliśmy lekcje matematyki i języka polskiego. Po zajęciach graliśmy w kręgle w hotelu ,,Werona”, a po kolacji udaliśmy się do Pijalni Wód Mineralnych:  Pieniawa Chopina, Jan Kazimierz, Zdrój Zimny i Agata.  W sklepiku z pamiątkami każdy uczeń kupił upominki dla najbliższych.

     Kolejnym etapem naszej podróży było Kłodzko. Udaliśmy się do twierdzy, która zachwyca swoim położeniem i ogromem. Ta wielka budowla obronna góruje nad miastem. Na terenie twierdzy wyznaczono szlak turystyczny, który pozwolił nam dotrzeć do wielu tajemniczych miejsc. Z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę Kłodzka oraz poznaliśmy historię powstania twierdzy. Po zwiedzaniu należał nam się relaks na placu zabaw w Ząbkowicach Śląskich. Zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni i pełni wrażeń dojechaliśmy do Wrocławia- tam czekali Rodzice.

      

     APARTAMENTY KRÓLEWSKIE

                 W dniu 21.03.2018r. klasa III e udała się  do Muzeum Miejskiego / Pałac Królewski/ na lekcję muzealną pt.: „Apartamenty Królewskie – opowieści z życia władców”. W czasie lekcji uczniowie zwiedzili komnaty, w których toczyło się codzienne życie władców; zapoznali się z historią Pałacu Królewskiego oraz obejrzeli eksponaty, które znajdowały się w salach – obrazy, meble, instrumenty muzyczne, szable i ubrania z epoki.

      

     KONCERT W NFM

     Dnia 19. 10. 2017 klasa 2C była w Narodowym Forum Muzyki na koncercie zatytułowanym „Muzyka kubańska symfonicznie”. Koncert prowadził Jose Torres, znany kubański muzyk słynący z ciekawych opowieści o kulturze swojego kraju. Towarzyszył mu zespół Havana Dreams i muzycy NFM. Uczniowie usłyszeli m. in. o mniej znanych instrumentach. Dowiedzieli się o czym opowiadają piosenki, które zabrzmiały w oryginalnym języku hiszpańskim.

      

     WIZYTA W HUMANITARIUM

     Dnia 10.11.2017 klasa 2C zwiedziła z przewodnikiem wystawę „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”. Cała wystawa skupiała się na zmyśle wzroku i tajnikach optyki. Zobaczyliśmy jak to jest być uwięzionym w kalejdoskopie, ile czasu można wytrzymać w obłędnym pokoju, itp. Dodatkowo klasa uczestniczyła w warsztatach pt. „Jak powstają wulkany”.

      

     LEKCJA MUZEALNA W MUZEUM MIEJSKIM WROCŁAWIA

     Dnia 24.11.2017 klasa 2C zwiedziła wraz z przewodnikiem Apartamenty Królewskie. Uczniowie dowiedzieli się między innymi gdzie król przyjmował gości. Jak komnaty królewskie były urządzone? Jak wyglądało życie w królewskiej rezydencji? W co ubierali się ówcześni mieszkańcy pałacu? Dodatkowo dzieci spędziły miłe chwile w ogrodzie królewskim.

      

     TEATR NA OSTROWIE

     Dnia 15. 12.2017 klasy 2C i 2B były na przedstawieniu „Mały Ostrów, Wielki Tumski”. Jest to opowieść o hotelu, gdzieś na Ostrowie Tumskim, gdzie czas się zatrzymał. Za dnia o miejsce dba pan Bazyli, po zmroku stróżuje Ignacy – duch historii Ostrowa Tumskiego. Opowiadają oni turystom znane wrocławskie legendy. Spektakl to popis aktorów, lalek i scenografii.

      

     DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     Dnia 16.02.2018 klasa 2C zorganizowała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie zebrali się w auli szkolnej, by obejrzeć przygotowane na tę okazję wiersze, piosenki, tańce integracyjne i koncert. Uczniowie na koniec obdarowali dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Wzruszeniom, radości i śmiechom nie było końca.

      

     KONCERT W NFM

     Dnia 08.03.2018 klasy 2C i 3D były w Narodowym Forum Muzyki na koncercie „Cztery pory roku w muzyce”. Koncert był przedstawieniem włoskiego kompozytora i skrzypka Antonio Vivaldiego, który tworzył na przełomie XVII i XVIII w. i jego koncertu skrzypcowego „Cztery pory roku”. W tych utworach, Vivaldi za pomocą dźwięków odmalował zmiany zachodzące w przyrodzie. Każdą porę roku podzielił na sceny i odpowiednio scharakteryzował. My słuchaliśmy najważniejszych fragmentów  każdej z pór roku. Tłumaczył nam je w sposób przystępny i żartobliwy pan Zbigniew Pilch, jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków barokowych.

      

     PRZEDSTAWIENIE W DK „ANIMA”

     Dnia 13.03.2018 klasy młodsze były na przedstawieniu Teatru na Ostrowie pt. „Edi z Bombaju”. To z humorem opowiedziana historia o tym, jak czasem nie możemy poradzić sobie z innością. Główny bohater to Edi, chłopiec z Indii, który wraz z rodzicami przyjeżdża do Polski. Zanim odnajdzie swoje miejsce w szkole, będzie musiał pokonać niechęć spowodowaną jego pochodzeniem i kolorem skóry. Spektakl bardzo podobał się dzieciom.

      

     WYNALAZKI XIX i XX WIEKU WE WROCŁAWIU

     W dniu 7.03.2018r. klasa III e udała się  do Muzeum Miejskiego / Pałac Królewski/ na warsztaty pt.: ”Wynalazki XIX i XX wieku we Wrocławiu”. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak wykonywano zdjęcia pierwszymi aparatami fotograficznymi; jak zbudowany jest mikroskop i do czego służył. Obejrzeli również wystawę sprzętów gospodarstwa domowego takich jak telewizor, pralka, lodówka czy odkurzacz. Uczniów jednak  zafascynował „stary” tramwaj, który kursował we Wrocławiu. Po obejrzeniu wystawy i wysłuchaniu ciekawych opowieści uczniowie projektowali wynalazki, a następnie odbyła się prezentacja prac.

      

     WARSZTATY "MAJSTERKOWO"

     Dzieci pod okiem specjalistów z Castoramy przy Centrum Handlowym Korona 29 stycznia 2018 roku stworzyli samodzielnie własne zabawki i skonstruowali użyteczne przedmioty. W bezpłatnych warsztatach pt. „Majsterkowo” uczniowie klasy III B mieli okazję wykonać z drewna modele samolotów, szkatułki i stojaki na biżuterię lub kubki. To była niesamowita przygoda!

      

     Bal karnawałowy

     11 i 12 stycznia 2018 roku zorganizowano w naszej szkole bal karnawałowy dla klas 0-III. Fantazja i pomysłowość uczniów nie znała granic w wyborze kostiumów. Na imprezie można było spotkać klauny, pszczółki, rycerzy, księżniczki, chodzący popcorn, a nawet Beatę Szydło! Zabawę poprowadziła firma „Fika”.

      

     SPOTKANIA WIGILIJNE

     Tradycją naszej szkoły są klasowe spotkania wigilijne. 22 grudnia uczniowie całej szkoły spędzali ze sobą czas składając sobie piękne świąteczne i noworoczne życzenia, śpiewając kolędy, smakując domowych potraw  oraz oglądając przy tym tematyczne filmy.

      

     ZAJĘCIA W MUZEUM POCZTY I TELEKOMUNIKACJI

     Klasa III B odwiedziła Muzeum Poczty i Telekomunikacji w dniu 12.12.2017 r. Celem wycieczki były warsztaty pt. „DROGA LISTU” – ZABAWY PRZY POCZTOWYM OKIENKU. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z „drogą listu”, czyli omawiali kolejne etapy pracy poczty: od wrzucenia listu do skrzynki do dostarczenia go przez listonosza do skrzynek odbiorczych. Uczestnicy zostali zapoznani z prawidłowym adresowaniem listów, paczek i kart pocztowych. Na podsumowanie zajęć uczniowie samodzielnie zakupili na poczcie znaczki i kartki świątecznie, następnie wypełnili je pięknymi życzeniami, zaadresowali i wysłali do najbliższych.

      

     WYJŚCIE DO KINA

     W dniu 6 grudnia 2017 roku uczniowie klasy III B wybrali się do kina Helios w Centrum Handlowym Magnolia na film pt. „Mikołaj i spółka”. Z okazji Mikołajek dzieci wzięły udział w lekcji filmowej, a po seansie spotkały się z Mikołajem, który przyszedł do nich z workiem pełnym prezentów. W tym dniu trzecioklasiści mieli okazję również popluskać się w basenie i uczestniczyć w mikołajkowych zabawach wodnych organizowanych przez instruktorów pływalni Orbita.

      

     MAGIA ŚWIĄT W  FABRYCE BOMBEK W ZŁOTORYI.

     5 grudnia klasy: 1c, 3b i 3e pojechały na wycieczkę odwiedzając Fabrykę Bombek w Złotoryi. Jest to jeden z największych takiego typu obiektów, a bombki produkowane w tej fabryce sprzedawane są głównie na rynki zagraniczne. Dzieci poznały tajniki produkcji najpopularniejszych ozdób choinkowych, jakimi są bombki, a na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał bombkę ze swoim imieniem. Mogliśmy też wziąć udział w warsztatach malowania bombek. Po zwiedzeniu fabryki udaliśmy się na spacer po mieście, podczas którego poznaliśmy kilka ciekawych legend.

      

     KONKURS PLASTYCZNY PT. ,, KOLOROWA JESIEŃ RADOŚĆ DZIECIOM NIESIE" - ROZSTRZYGNIĘTY.

     W dniach od 02.10.17 do 27.10.2017 r. odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. ,, Kolorowa jesień radość dzieciom niesie".                          Konkurs skierowany był do uczniów klas 0 - III. Wzięło w nim udział 69 dzieci.                                                                                                             Jak zwykle nasi uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  dyplomy. Autorzy najciekawszych prac zostali wyróżnieni.                                                                                                                                                                                                                      Wszystkim uczniom gratulujemy ciekawych pomysłów i zapraszamy do udziału w nowym roku !!!

      A oto wyróżnieni: Pola Janiszewska 3 c, Daria Dorosheva 1 b, Lena Kantorowicz 1 d, Laura Jakowczyk 2 a, Wiktoria Pivtoratska  ,, O",  Hanna Zając  2a, Zuzanna Lis 1d, Tymoteusz Jędryczek 2b, Klaudia Jaczewska 3e, Julian Frąszczak ,, O", Franek Jarnicki 1c, Lena Brzózka ,,0", Dorota Wojtczak 1b.

      

     WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY

     W dniu 16 października 2017 roku uczniowie klas 0-III brali udział w warsztatach z ratownikami medycznymi. Świetnie wyszkolona kadra przypominała dzieciom jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasze dzieciaki dowiedziały się m.in. jak ocenić stan poszkodowanego, sprawdzić u niego przytomność, zapewnić mu pomoc, udrożnić mu drogi oddechowe, sprawdzić, czy poszkodowany oddycha i wezwać pogotowie. Uczniowie mieli okazję praktycznie wykonywać działania ratownicze na fantomie z użyciem profesjonalnego sprzętu medycznego.

      

     PIKSELOZA

     16.10.2017 uczniowie klasy III B i III E udali się na wycieczkę do Muzeum Współczesnego we Wrocławiu na Interaktywną wystawę pt. „Pikseloza”.  Pikseloza to efekt takiego powiększenia obrazu cyfrowego, w którym staje się on nieostry i nie może być do końca odczytany. Najmniejsze jego składowe to piksele, które w określonej konfiguracji tworzą pewną całość. Po lekcji multimedialnej dzieci z naszej szkoły budowały obrazy z prostych modułów, zgodnie z zasadą wizualności, która rozpala wyobraźnię i postawę twórczą wobec rzeczywistości.

      

     ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ

     24 października 2017 roku uczniowie klas III obchodzili Światowy Dzień Walki z Otyłością. Zespół Szkół nr 20 i Ministerstwo Zdrowia zwracają szczególną uwagę na problem nadwagi u Polaków i jej związek z chorobami nowotworowymi. W ostatnich latach znacząco wzrosła liczba osób zmagających się z nadwagą i otyłością. Przyczyny tego stanu rzeczy to przede wszystkim siedzący tryb życia, brak ruchu i niezdrowe odżywianie. Otyłość to choroba cywilizacyjna, na którą zapada coraz więcej osób. Popularyzacja oraz promocja wśród dzieci i młodzieży zdrowych nawyków, takich jak prawidłowa dieta i aktywność fizyczna, pozwolą im uniknąć problemów ze zdrowiem w przyszłości. Nauczyciele klas III przeprowadzili lekcję mającą na celu doskonalenie wiedzy uczniów na temat zdrowego żywienia. Kulminacyjnym punktem zajęć było wykonanie pracy przestrzenno-plastycznej z warzyw i owoców pt. „Kolorowo na stole”. Każdy uczeń po udziale w lekcji otrzymał dyplom, a 3 najlepsze prace zostały nagrodzone.

      

     WYCIECZKA DO HYDROPOLIS

     Trzydziestego października uczniowie klasy III B wybrali się na wycieczkę do centrum nauki i wiedzy o wodzie – Hydropolis. W trakcie tych zajęć uczniowie dowiedzieli się, jakie właściwości posiada woda i do czego można ją wykorzystać. Udając się w interesujący świat przyrody dzieci poznały również teorie powstania chmury oraz mgły, a także wiedzą już jaką część powierzchni Ziemi zajmuje woda.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 20
   • zsnr20wroc@interia.pl
   • tel. 71 798 68 96 (wew. 100, szkoła muzyczna - wew. 106)
   • ul. Kłodnicka 36 Wrocław 54-218
   • zsnr20wroc@interia.pl
   • Dyrektor Zespołu Szkół nr 20 wicedyrektor SP 65- wew. 102 wicedyrektor Szkoły Muzycznej - wew. 103 - wicedyrektor Oddziałów Gimnazjalnych- wew. 104
   • Kierownik gospodarczy - wew.113 Kadry - wew. 114 Płace - wew.115 Księgowość - wew. 111 Obiady - wew. 154 Opłaty za instrumenty muzyczne / umowy zerówka - wew. 110 Portiernia - wew. 150
   • Psycholog - wew. 140 Pedagog - wew. 140 Psycholog oddziałów gimnazjalnych - wew. 141 Pielęgniarka - wew. 170
  • Logowanie