liczba odwiedzin: 111292

Wydarzenia

klasy 0 - 3

Wynalazki XIX i XX wieku we Wrocławiu

W dniu 7.03.2018r. klasa III e udała się  do Muzeum Miejskiego / Pałac Królewski/ na warsztaty pt.: ”Wynalazki XIX i XX wieku we Wrocławiu”. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak wykonywano zdjęcia pierwszymi aparatami fotograficznymi; jak zbudowany jest mikroskop i do czego służył. Obejrzeli również wystawę sprzętów gospodarstwa domowego takich jak telewizor, pralka, lodówka czy odkurzacz. Uczniów jednak  zafascynował „stary” tramwaj, który kursował we Wrocławiu. Po obejrzeniu wystawy i wysłuchaniu ciekawych opowieści uczniowie projektowali wynalazki, a następnie odbyła się prezentacja prac.

 

Warsztaty "Majsterkowo"

Dzieci pod okiem specjalistów z Castoramy przy Centrum Handlowym Korona 29 stycznia 2018 roku stworzyli samodzielnie własne zabawki i skonstruowali użyteczne przedmioty. W bezpłatnych warsztatach pt. „Majsterkowo” uczniowie klasy III B mieli okazję wykonać z drewna modele samolotów, szkatułki i stojaki na biżuterię lub kubki. To była niesamowita przygoda!

 

Bal karnawałowy

11 i 12 stycznia 2018 roku zorganizowano w naszej szkole bal karnawałowy dla klas 0-III. Fantazja i pomysłowość uczniów nie znała granic w wyborze kostiumów. Na imprezie można było spotkać klauny, pszczółki, rycerzy, księżniczki, chodzący popcorn, a nawet Beatę Szydło! Zabawę poprowadziła firma „Fika”.

 

Spotkania wigilijne

Tradycją naszej szkoły są klasowe spotkania wigilijne. 22 grudnia uczniowie całej szkoły spędzali ze sobą czas składając sobie piękne świąteczne i noworoczne życzenia, śpiewając kolędy, smakując domowych potraw  oraz oglądając przy tym tematyczne filmy.

 

Zajęcia w Muzeum Poczty i telekomunikacji

Klasa III B odwiedziła Muzeum Poczty i Telekomunikacji w dniu 12.12.2017 r. Celem wycieczki były warsztaty pt. „DROGA LISTU” – ZABAWY PRZY POCZTOWYM OKIENKU. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z „drogą listu”, czyli omawiali kolejne etapy pracy poczty: od wrzucenia listu do skrzynki do dostarczenia go przez listonosza do skrzynek odbiorczych. Uczestnicy zostali zapoznani z prawidłowym adresowaniem listów, paczek i kart pocztowych. Na podsumowanie zajęć uczniowie samodzielnie zakupili na poczcie znaczki i kartki świątecznie, następnie wypełnili je pięknymi życzeniami, zaadresowali i wysłali do najbliższych.

 

Wyjście do kina

W dniu 6 grudnia 2017 roku uczniowie klasy III B wybrali się do kina Helios w Centrum Handlowym Magnolia na film pt. „Mikołaj i spółka”. Z okazji Mikołajek dzieci wzięły udział w lekcji filmowej, a po seansie spotkały się z Mikołajem, który przyszedł do nich z workiem pełnym prezentów. W tym dniu trzecioklasiści mieli okazję również popluskać się w basenie i uczestniczyć w mikołajkowych zabawach wodnych organizowanych przez instruktorów pływalni Orbita.

 

Magia Świąt w Fabryce Bombek w Złotoryi.

5 grudnia klasy: 1c, 3b i 3e pojechały na wycieczkę odwiedzając Fabrykę Bombek w Złotoryi. Jest to jeden z największych takiego typu obiektów, a bombki produkowane w tej fabryce sprzedawane są głównie na rynki zagraniczne. Dzieci poznały tajniki produkcji najpopularniejszych ozdób choinkowych, jakimi są bombki, a na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał bombkę ze swoim imieniem. Mogliśmy też wziąć udział w warsztatach malowania bombek. Po zwiedzeniu fabryki udaliśmy się na spacer po mieście, podczas którego poznaliśmy kilka ciekawych legend.

 

Konkurs plastyczny pt. ,, Kolorowa jesień radość dzieciom niesie" - rozstrzygnięty.

W dniach od 02.10.17 do 27.10.2017 r. odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. ,, Kolorowa jesień radość dzieciom niesie".                          Konkurs skierowany był do uczniów klas 0 - III. Wzięło w nim udział 69 dzieci.                                                                                                             Jak zwykle nasi uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  dyplomy. Autorzy najciekawszych prac zostali wyróżnieni.                                                                                                                                                                                                                      Wszystkim uczniom gratulujemy ciekawych pomysłów i zapraszamy do udziału w nowym roku !!!

 A oto wyróżnieni: Pola Janiszewska 3 c, Daria Dorosheva 1 b, Lena Kantorowicz 1 d, Laura Jakowczyk 2 a, Wiktoria Pivtoratska  ,, O",  Hanna Zając  2a, Zuzanna Lis 1d, Tymoteusz Jędryczek 2b, Klaudia Jaczewska 3e, Julian Frąszczak ,, O", Franek Jarnicki 1c, Lena Brzózka ,,0", Dorota Wojtczak 1b.

 

Warsztaty pierwszej pomocy

W dniu 16 października 2017 roku uczniowie klas 0-III brali udział w warsztatach z ratownikami medycznymi. Świetnie wyszkolona kadra przypominała dzieciom jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasze dzieciaki dowiedziały się m.in. jak ocenić stan poszkodowanego, sprawdzić u niego przytomność, zapewnić mu pomoc, udrożnić mu drogi oddechowe, sprawdzić, czy poszkodowany oddycha i wezwać pogotowie. Uczniowie mieli okazję praktycznie wykonywać działania ratownicze na fantomie z użyciem profesjonalnego sprzętu medycznego.

 

Pikseloza

16.10.2017 uczniowie klasy III B i III E udali się na wycieczkę do Muzeum Współczesnego we Wrocławiu na Interaktywną wystawę pt. „Pikseloza”.  Pikseloza to efekt takiego powiększenia obrazu cyfrowego, w którym staje się on nieostry i nie może być do końca odczytany. Najmniejsze jego składowe to piksele, które w określonej konfiguracji tworzą pewną całość. Po lekcji multimedialnej dzieci z naszej szkoły budowały obrazy z prostych modułów, zgodnie z zasadą wizualności, która rozpala wyobraźnię i postawę twórczą wobec rzeczywistości.

 

Światowy Dzień Walki z Otyłością

24 października 2017 roku uczniowie klas III obchodzili Światowy Dzień Walki z Otyłością. Zespół Szkół nr 20 i Ministerstwo Zdrowia zwracają szczególną uwagę na problem nadwagi u Polaków i jej związek z chorobami nowotworowymi. W ostatnich latach znacząco wzrosła liczba osób zmagających się z nadwagą i otyłością. Przyczyny tego stanu rzeczy to przede wszystkim siedzący tryb życia, brak ruchu i niezdrowe odżywianie. Otyłość to choroba cywilizacyjna, na którą zapada coraz więcej osób. Popularyzacja oraz promocja wśród dzieci i młodzieży zdrowych nawyków, takich jak prawidłowa dieta i aktywność fizyczna, pozwolą im uniknąć problemów ze zdrowiem w przyszłości. Nauczyciele klas III przeprowadzili lekcję mającą na celu doskonalenie wiedzy uczniów na temat zdrowego żywienia. Kulminacyjnym punktem zajęć było wykonanie pracy przestrzenno-plastycznej z warzyw i owoców pt. „Kolorowo na stole”. Każdy uczeń po udziale w lekcji otrzymał dyplom, a 3 najlepsze prace zostały nagrodzone.

 

Wycieczka do Hydropolis

Trzydziestego października uczniowie klasy III B wybrali się na wycieczkę do centrum nauki i wiedzy o wodzie – Hydropolis. W trakcie tych zajęć uczniowie dowiedzieli się, jakie właściwości posiada woda i do czego można ją wykorzystać. Udając się w interesujący świat przyrody dzieci poznały również teorie powstania chmury oraz mgły, a także wiedzą już jaką część powierzchni Ziemi zajmuje woda.

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 20
    ul. Kłodnicka 36
    Wrocław 54-218
  • tel. 71 798 68 96 (wew. 100, szkoła muzyczna - wew. 106)

Galeria zdjęć