liczba odwiedzin: 234250

Oddziały Gimazjalne

Z ŻYCIA SZKOŁY

Święto sztuki w naszej szkole- akcja "Żywe  obrazy"


22 maja w naszej szkole można było spotkać wiele bardzo ciekawych postaci- Leonarda da Vinci, Rembrandta , Paula Cezanne'a i wielu, wielu innych. Artyści przechadzali się po korytarzach naszej szkoły i prezentowali swoje dzieła. Co ciekawe, można było porozmawiać z bohaterami obrazów, przyjrzeć się prawdziwej lekcji anatomii, usiąść do Ostatniej Wieczerzy a nawet pogłaskać ulubieńca pewnej pięknej damy - gronostaja . Jak zawsze kreatywność naszych uczniów zaskoczyła i zachwyciła... Jury miało sporo dylematów z wyborem laureatów. Ostatecznie I miejsce zajęła kl 3g i Lekcja anatomii doktora Tulpa, zaraz za nimi uplasowała się 3a i Stworzenie Adama, III miejsce przypadło ex aequo 6B (Ostatnia Wieczerza) i klasie 3i (Krzyk). Wyróżnienia przyznano Pani Charpentier z dziećmi (3A), Słonecznikom (2A) i Karciarzom (7D). 
W przyszłym roku planujemy powtórzyć zabawę, a więc, uczniowie- można już szukać pomysłów!

 

 

 


        Dnia 8 maja 2018 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Mikołaj Hudko kl.  2a, Kacper Marczak kl. 2a, Karolina Butryn kl. 3a i Krzysztof Niedorys kl. 3i zajęła I miejsce w XII INTERDYSCYPLINARNYM KONKURSIE O LAUR HUGONA STEINHAUSA.
W finale pokonali 12 drużyn rozwiązując zadania z różnych dziedzin nauki.
Zwycięzcom Gratulujemy!!

 

 

 


Foto: http://polskaarabka.blogspot.com/p/islam-ekologia.html

   Uczniowie naszej szkoły: Bartosz Pyzio z 3aG, Martyna Ciesielska z 3gG, Julia Ziętara z 3gG zakwalifikowali się do finału „ XVII Dolnośląskiego Konkursu Ekologicznego”. Gratulujemy! W drugim etapie uczestniczyło 29 szkół. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że znaleźli się w finałowej piątce. 

 


3D w Brukseli

Uczniowie  naszej szkoły pod opieką nauczyciela historii, Pani Katarzyny Łapińskiej-Szymańskiej wzięli udział w konkursie "Europa w obliczu wyzwań".

Organizatorem konkursu był Poseł Parlamentu Europejskiego Kazimierz Ujazdowski.  Uczniowie klasy 3 d wykonali grę planszową.  8 listopada w Biurze Parlamentu Europejskiego zostały ogłoszone wyniki konkursu, w którym otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE.  Nagrodą był grudniowy wyjazd studyjny do Brukseli  i zwiedzanie Parlamentu Europejskiego.

Laureatom gratulujemy!

   


             


 

  Lekcja teatralna w teatrze muzycznym.

23.02.18r uczniowie należący do anglojęzycznego KÓŁKA TEATRALNEGO pod opieką p.Głowienki i p.Żak mieli przyjemność uczestniczyć w lekcji teatralnej  w ramach współpracy teatru muzycznego Capitol ze szkołami.

Tematem interaktywnej lekcji był spektakl "Frankenstein" obecnie wystawiany w teatrze. Uczniowie mogli usłyszeć fragment monologu oraz piosenkę postaci profesora Alberta Waldmanna w wykonaniu Andrzej Gałły. Główną część lekcji o zasadach zachowania w teatrze oraz poszanowaniu praw autorskich stworzonego dzieła prowadzili: dyrektor teatru Konrad Imiela oraz Marek Kocot. Wybrani uczniowie zajmujący miejsca na parterze mieli możliwość wejścia na scenę, czego szczerze zazdrościli ci, których miejsca znajdowały się daleko na balkonie.

 

                  

 


 

6 lutego obchodzimy „Dzień Bezpiecznego Internetu” pod hasłem:

Tworzymy kulturę szacunku w sieci.

 

Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią.

Internet jest miejscem spotkań. Kontakty z ludźmi w sieci powinny odbywać się wedle zasad podobnych do tych stosowanych poza siecią. Odpowiednikiem etykiety (czyli savoire-vivre'u czy „dobrego wychowania”) jest netykieta. To zbiór zasad właściwego zachowania w Internecie. Ich stosowania wymaga kultura osobista. Wpływa ono na twój pozytywny wizerunek u innych internautów. Poprawia też skuteczność twoich działań w sieci, ułatwia porozumienie.

Oto kilka podstawowych zasad netykiety:

 • Nie używaj wulgaryzmów i słów powszechnie uważanych za obelżywe.
 • Nie obrażaj innych użytkowników (nawet w żartach).
 • Nie używaj zwrotów, które nawet przy dobrych intencjach autora mogą być obraźliwe dla wybranych grup/użytkowników – to mogą być zwroty wieloznaczne, podteksty czy różnego rodzaju aluzje, które mogą urazić odbiorcę.
 • Nie spamuj i nie rozsyłaj tzw. „łańcuszków szczęścia”, które są szczególnie uciążliwą odmianą marketingu wirusowego.
 • Wysyłając wiadomości do wielu użytkowników, pamiętaj, aby ich adresy dodać do kopii ukrytej, by chronić prywatność adresatów.

Zasady bezpiecznego Internetu:

 • Zabezpiecz swój sprzęt: tablet, komputer, telefon (zainstaluj antywirus, nie klikaj w nieznane linki i nie pobieraj podejrzanych załączników)
 • Dbaj o swoją prywatność (skonfiguruj ustawienia prywatności, nikomu nie udostępniaj swoich haseł)
 • Szanuj siebie (dbaj o swój pozytywny wizerunek w sieci)
 • Szanuj innych (nie wyzywaj, nie obrażaj, nie hejtuj)
 • Szanuj swój czas (zachowaj umiar w spędzaniu czasu w sieci)
 • Bądź krytyczny (nie wszystkie informacje dostępne w internecie są prawdziwe)
 • Pomyśl, zanim wrzucisz (to, co wrzucisz do sieci zostaje tam na zawsze)
 • Korzystaj z możliwości jakie daje internet (zastanów się jak możesz twórczo wykorzystać jego potencjał)
 • Przestrzegaj prawa (pamiętaj, że regulacje prawne obowiązują również w internecie)
 • Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest wyjście (w sytuacji zagrożenia online poproś o pomoc zaufaną osobę dorosłą).

Opracowała psycholog Katarzyna Bartak-Surówka


Szkolny Dzień Języków Obcych

 

W dniu 28 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Tego dnia miały miejsce różne wydarzenia zachęcające do poznawania innych krajów oraz promujące naukę języków obcych. Z samego rana uczniowie klas gimnazjalnych rozdawali ulotki ze słowniczkiem, zawierającym zwroty w języku angielskim, języku niemieckim i języku włoskim. W klasach 4-6 został przeprowadzony konkurs na najciekawszą prezentację wybranej postaci rzeczywistej lub fikcyjnej z krajów angielskojęzycznych. Najmłodsi - uczniowie klas 1-3 wykonali prace plastyczne przedstawiające ich ulubione postaci z bajek i filmów. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjum mogli sprawdzić swoją wiedzę o krajach angielskiego obszaru językowego, niemieckiego obszaru językowego lub o Italii, biorąc udział w quizach, które zostały przeprowadzone w tym dniu
przez nauczycieli języków obcych. W sumie w quizach językowych wzięło udział 144 uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 klas gimnazjalnych. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska prezentujące wybrane kraje, w przygotowanie których zaangażowało się ponad 100 uczniów. Przez kilka godzin lekcyjnych na korytarzu szkolnym można było oglądać stoiska przedstawiające następujące kraje: Wielką Brytanię, Irlandię, Stany Zjednoczone, Kanadę, Australię z Nową Zelandią, Niemcy, Szwajcarię, Austrię, Lichtenstein oraz Italię. Zwiedzający stoiska mogli nie tylko zobaczyć ciekawostki i atrakcje związane z poszczególnymi krajami, ale także dokonać degustacji lokalnych specjałów kulinarnych. Mamy nadzieję, że tego dnia każdy uczeń mógł znaleźć coś interesującego dla siebie i przekonać się, że warto uczyć się języków obcych.

 

 

W KONKURSIE NA NAJCIEKAWSZE STANOWISKO TEMATYCZNE WYRÓŻNIONO:

 

I nagroda- (Włochy) Julia Ziętara, Julia Świniarska, Zuzanna Sroka, Zuzanna Puzicka, Wiktoria Wróbleska 3g

 

II nagroda- (Irlandia) Julia Lis, Martyna Ciesielska, Nikola Bujek 3g, Piotr Dąbrowski 3i

 

II nagroda- (Austria) Jolanta Młyńczak, Małgorzata Kujawa, Karolina Butryn, Zuzanna Kopeć 3a

 

III nagroda - (Szwajcaria) Oliwia Adamczewska, Aleksandra Szponar, Marcelina Klęka 3i

 

 

 W KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH ANGIELSKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO

 

dla klas 7. oraz 2. i 3. gimnazjum nagrodzeni zostali:

 

I miejsce- Julia Ziętara 3g

II miejsce - Dominik Gaworski 2g

III miejsce - Michał Tór 7b

 

W kategorii klas 4-6 nagrodzeni zostali:

I miejsce Atena Buranicz kl.4D
II miejsce Wojciech Szydło kl. 6B
III miejsce Mikołaj Wilk kl. 6A
 

 


 

 

 

 

DZIEŃ DYNI I ZIEMNIAKA

 

Czy można połączyć rodzimą tradycję i anglosaski obyczaj? Oczywiście, że tak! 27 października 2017 roku w Zespole Szkół nr 20 we Wrocławiu obchodziliśmy DZIEŃ DYNI I ZIEMNIAKA. Ta kilkuletnia tradycja daje nam zawsze wiele radości i przyjemności a jednocześnie stanowi doskonałe narzędzie edukacyjne. Nasi uczniowie z ogromnym zapałem i pieczołowitością przygotowali ziemniaczano – dyniowe stanowiska o informacyjno – degustacyjnym charakterze a odwiedzający mogli odnaleźć co nie tylko dla ciała ale i dla duszy. To był naprawdę udany dzień!!!

 

 

           

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 20
  ul. Kłodnicka 36
  Wrocław 54-218
 • tel. 71 798 68 96 (wew. 100, szkoła muzyczna - wew. 106)

Galeria zdjęć