• Z ŻYCIA SZKOŁY

    • Święto sztuki w naszej szkole- akcja "Żywe  obrazy"


     22 maja w naszej szkole można było spotkać wiele bardzo ciekawych postaci- Leonarda da Vinci, Rembrandta , Paula Cezanne'a i wielu, wielu innych. Artyści przechadzali się po korytarzach naszej szkoły i prezentowali swoje dzieła. Co ciekawe, można było porozmawiać z bohaterami obrazów, przyjrzeć się prawdziwej lekcji anatomii, usiąść do Ostatniej Wieczerzy a nawet pogłaskać ulubieńca pewnej pięknej damy - gronostaja . Jak zawsze kreatywność naszych uczniów zaskoczyła i zachwyciła... Jury miało sporo dylematów z wyborem laureatów. Ostatecznie I miejsce zajęła kl 3g i Lekcja anatomii doktora Tulpa, zaraz za nimi uplasowała się 3a i Stworzenie Adama, III miejsce przypadło ex aequo 6B (Ostatnia Wieczerza) i klasie 3i (Krzyk). Wyróżnienia przyznano Pani Charpentier z dziećmi (3A), Słonecznikom (2A) i Karciarzom (7D). 
     W przyszłym roku planujemy powtórzyć zabawę, a więc, uczniowie- można już szukać pomysłów!

      

      

      


             Dnia 8 maja 2018 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Mikołaj Hudko kl.  2a, Kacper Marczak kl. 2a, Karolina Butryn kl. 3a i Krzysztof Niedorys kl. 3i zajęła I miejsce w XII INTERDYSCYPLINARNYM KONKURSIE O LAUR HUGONA STEINHAUSA.
     W finale pokonali 12 drużyn rozwiązując zadania z różnych dziedzin nauki.
     Zwycięzcom Gratulujemy!!

      

      

      


     Foto: http://polskaarabka.blogspot.com/p/islam-ekologia.html

        Uczniowie naszej szkoły: Bartosz Pyzio z 3aG, Martyna Ciesielska z 3gG, Julia Ziętara z 3gG zakwalifikowali się do finału „ XVII Dolnośląskiego Konkursu Ekologicznego”. Gratulujemy! W drugim etapie uczestniczyło 29 szkół. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że znaleźli się w finałowej piątce. 

      


     3D w Brukseli

     Uczniowie  naszej szkoły pod opieką nauczyciela historii, Pani Katarzyny Łapińskiej-Szymańskiej wzięli udział w konkursie "Europa w obliczu wyzwań".

     Organizatorem konkursu był Poseł Parlamentu Europejskiego Kazimierz Ujazdowski.  Uczniowie klasy 3 d wykonali grę planszową.  8 listopada w Biurze Parlamentu Europejskiego zostały ogłoszone wyniki konkursu, w którym otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE.  Nagrodą był grudniowy wyjazd studyjny do Brukseli  i zwiedzanie Parlamentu Europejskiego.

     Laureatom gratulujemy!

        


                  


      

       Lekcja teatralna w teatrze muzycznym.

     23.02.18r uczniowie należący do anglojęzycznego KÓŁKA TEATRALNEGO pod opieką p.Głowienki i p.Żak mieli przyjemność uczestniczyć w lekcji teatralnej  w ramach współpracy teatru muzycznego Capitol ze szkołami.

     Tematem interaktywnej lekcji był spektakl "Frankenstein" obecnie wystawiany w teatrze. Uczniowie mogli usłyszeć fragment monologu oraz piosenkę postaci profesora Alberta Waldmanna w wykonaniu Andrzej Gałły. Główną część lekcji o zasadach zachowania w teatrze oraz poszanowaniu praw autorskich stworzonego dzieła prowadzili: dyrektor teatru Konrad Imiela oraz Marek Kocot. Wybrani uczniowie zajmujący miejsca na parterze mieli możliwość wejścia na scenę, czego szczerze zazdrościli ci, których miejsca znajdowały się daleko na balkonie.

      

                       

      


      

     6 lutego obchodzimy „Dzień Bezpiecznego Internetu” pod hasłem:

     Tworzymy kulturę szacunku w sieci.

      

     Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią.

     Internet jest miejscem spotkań. Kontakty z ludźmi w sieci powinny odbywać się wedle zasad podobnych do tych stosowanych poza siecią. Odpowiednikiem etykiety (czyli savoire-vivre'u czy „dobrego wychowania”) jest netykieta. To zbiór zasad właściwego zachowania w Internecie. Ich stosowania wymaga kultura osobista. Wpływa ono na twój pozytywny wizerunek u innych internautów. Poprawia też skuteczność twoich działań w sieci, ułatwia porozumienie.

     Oto kilka podstawowych zasad netykiety:

     • Nie używaj wulgaryzmów i słów powszechnie uważanych za obelżywe.
     • Nie obrażaj innych użytkowników (nawet w żartach).
     • Nie używaj zwrotów, które nawet przy dobrych intencjach autora mogą być obraźliwe dla wybranych grup/użytkowników – to mogą być zwroty wieloznaczne, podteksty czy różnego rodzaju aluzje, które mogą urazić odbiorcę.
     • Nie spamuj i nie rozsyłaj tzw. „łańcuszków szczęścia”, które są szczególnie uciążliwą odmianą marketingu wirusowego.
     • Wysyłając wiadomości do wielu użytkowników, pamiętaj, aby ich adresy dodać do kopii ukrytej, by chronić prywatność adresatów.

     Zasady bezpiecznego Internetu:

     • Zabezpiecz swój sprzęt: tablet, komputer, telefon (zainstaluj antywirus, nie klikaj w nieznane linki i nie pobieraj podejrzanych załączników)
     • Dbaj o swoją prywatność (skonfiguruj ustawienia prywatności, nikomu nie udostępniaj swoich haseł)
     • Szanuj siebie (dbaj o swój pozytywny wizerunek w sieci)
     • Szanuj innych (nie wyzywaj, nie obrażaj, nie hejtuj)
     • Szanuj swój czas (zachowaj umiar w spędzaniu czasu w sieci)
     • Bądź krytyczny (nie wszystkie informacje dostępne w internecie są prawdziwe)
     • Pomyśl, zanim wrzucisz (to, co wrzucisz do sieci zostaje tam na zawsze)
     • Korzystaj z możliwości jakie daje internet (zastanów się jak możesz twórczo wykorzystać jego potencjał)
     • Przestrzegaj prawa (pamiętaj, że regulacje prawne obowiązują również w internecie)
     • Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest wyjście (w sytuacji zagrożenia online poproś o pomoc zaufaną osobę dorosłą).

     Opracowała psycholog Katarzyna Bartak-Surówka


     Szkolny Dzień Języków Obcych

      

     W dniu 28 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Tego dnia miały miejsce różne wydarzenia zachęcające do poznawania innych krajów oraz promujące naukę języków obcych. Z samego rana uczniowie klas gimnazjalnych rozdawali ulotki ze słowniczkiem, zawierającym zwroty w języku angielskim, języku niemieckim i języku włoskim. W klasach 4-6 został przeprowadzony konkurs na najciekawszą prezentację wybranej postaci rzeczywistej lub fikcyjnej z krajów angielskojęzycznych. Najmłodsi - uczniowie klas 1-3 wykonali prace plastyczne przedstawiające ich ulubione postaci z bajek i filmów. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjum mogli sprawdzić swoją wiedzę o krajach angielskiego obszaru językowego, niemieckiego obszaru językowego lub o Italii, biorąc udział w quizach, które zostały przeprowadzone w tym dniu
     przez nauczycieli języków obcych. W sumie w quizach językowych wzięło udział 144 uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 klas gimnazjalnych. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska prezentujące wybrane kraje, w przygotowanie których zaangażowało się ponad 100 uczniów. Przez kilka godzin lekcyjnych na korytarzu szkolnym można było oglądać stoiska przedstawiające następujące kraje: Wielką Brytanię, Irlandię, Stany Zjednoczone, Kanadę, Australię z Nową Zelandią, Niemcy, Szwajcarię, Austrię, Lichtenstein oraz Italię. Zwiedzający stoiska mogli nie tylko zobaczyć ciekawostki i atrakcje związane z poszczególnymi krajami, ale także dokonać degustacji lokalnych specjałów kulinarnych. Mamy nadzieję, że tego dnia każdy uczeń mógł znaleźć coś interesującego dla siebie i przekonać się, że warto uczyć się języków obcych.

      

      

     W KONKURSIE NA NAJCIEKAWSZE STANOWISKO TEMATYCZNE WYRÓŻNIONO:

      

     I nagroda- (Włochy) Julia Ziętara, Julia Świniarska, Zuzanna Sroka, Zuzanna Puzicka, Wiktoria Wróbleska 3g

      

     II nagroda- (Irlandia) Julia Lis, Martyna Ciesielska, Nikola Bujek 3g, Piotr Dąbrowski 3i

      

     II nagroda- (Austria) Jolanta Młyńczak, Małgorzata Kujawa, Karolina Butryn, Zuzanna Kopeć 3a

      

     III nagroda - (Szwajcaria) Oliwia Adamczewska, Aleksandra Szponar, Marcelina Klęka 3i

      

      

      W KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH ANGIELSKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO

      

     dla klas 7. oraz 2. i 3. gimnazjum nagrodzeni zostali:

      

     I miejsce- Julia Ziętara 3g

     II miejsce - Dominik Gaworski 2g

     III miejsce - Michał Tór 7b

      

     W kategorii klas 4-6 nagrodzeni zostali:

     I miejsce Atena Buranicz kl.4D
     II miejsce Wojciech Szydło kl. 6B
     III miejsce Mikołaj Wilk kl. 6A
      

      


      

      

      

      

     DZIEŃ DYNI I ZIEMNIAKA

      

     Czy można połączyć rodzimą tradycję i anglosaski obyczaj? Oczywiście, że tak! 27 października 2017 roku w Zespole Szkół nr 20 we Wrocławiu obchodziliśmy DZIEŃ DYNI I ZIEMNIAKA. Ta kilkuletnia tradycja daje nam zawsze wiele radości i przyjemności a jednocześnie stanowi doskonałe narzędzie edukacyjne. Nasi uczniowie z ogromnym zapałem i pieczołowitością przygotowali ziemniaczano – dyniowe stanowiska o informacyjno – degustacyjnym charakterze a odwiedzający mogli odnaleźć co nie tylko dla ciała ale i dla duszy. To był naprawdę udany dzień!!!

      

      

                

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 20
   • zsnr20wroc@interia.pl
   • tel. 71 798 68 96 (wew. 100, szkoła muzyczna - wew. 106)
   • ul. Kłodnicka 36 Wrocław 54-218
   • zsnr20wroc@interia.pl
   • Dyrektor Zespołu Szkół nr 20 wicedyrektor SP 65- wew. 102 wicedyrektor Szkoły Muzycznej - wew. 103 - wicedyrektor Oddziałów Gimnazjalnych- wew. 104
   • Kierownik gospodarczy - wew.113 Kadry - wew. 114 Płace - wew.115 Księgowość - wew. 111 Obiady - wew. 154 Opłaty za instrumenty muzyczne / umowy zerówka - wew. 110 Portiernia - wew. 150
   • Psycholog - wew. 140 Pedagog - wew. 140 Psycholog oddziałów gimnazjalnych - wew. 141 Pielęgniarka - wew. 170
  • Logowanie