Oddziały Gimazjalne

SPORT SUKCESY

W dniu 5.02.2018 reprezentacja ZS 20 w składzie: Bzdyk Adam 3b, Pacholski Kacper 3b, Stawiński Eryk 2b zdobyła 1 miejsce w tenisie stołowym w strefie Wrocław-Zachód!!!

20.12.2017 odbyły się Finały Dolnośląskie w koszykówce chłopców, do których po wcześniejszych sukcesach we Wrocławiu i powiecie wrocławskim zakwalifikowało się nasze Gimnazjum. Oprócz naszej szkoły w finałach brały udział: Sp 11 Głogów, Sp 2 Jelenia Góra, Gimnazjum 1 z Wałbrzycha. Po losowaniu, które odbyło się w dniu zawodów w półfinale wylosowaliśmy  SP 11 Głogów.

Mecz od początku układał się po naszej myśli i w końcowy wynik brzmiał 52:25 dla Naszej reprezentacji.  A więc byliśmy w wielkim finale!!! W drugim półfinale zmierzyły się ze sobą: sp 2 Jelenia Góra - Gimnazjum 2 Wałbrzych. Wygrała szkoła z Jeleniej Góry 62:26, a więc to z nimi mieliśmy zmierzyć się w finale.
Mecz finałowy był bardzo zacięty, aczkolwiek przez całe spotkanie wynik był na naszą korzyść. Ostatecznie wygrywamy w Wielki Finale najlepszych szkół na Dolnymśląsku 60:45.
Reprezentacja Naszej szkoły nie znalazła pogromcy na żadnym etapie rozgrywek i bez porażki wygrała finały Wrocławia, Finały  powiatowe oraz finał dolnośląski. Skład zwycięskiej grupy to: Azimka Anton, Burakiewicz Kacper, Haber Maksymilian, Jaworski Andrzej, Krawczyk Roch, Kubiak Paweł, Marchewka Kacper, Mindowicz Michał, Mitman Marek, Styczeń  Mikołaj, Niedorys Krzysztof.

Nasze Gimnazjum jest już wśród 16 najlepszych szkół w Polsce.
Finał ogólnopolski rozegrany będzie na przełomie maja i czerwca.
Wyniki finałów dolnośląskich:
Półfinały:
Gimnazjum 18 - Sp 11 Głogów  52:25
Sp 2 Jelenia Góra - Gimnazjum 1 Wałbrzych    62:26
Mecz o 3 miejsce:
Gimnazjum 1 Wałbrzych    - Sp 11 Głogów 42:30
Finał
Gimnazjum 18 - Sp 2 Jelenia Góra 60:45
Najlepszym zawodnikiem Naszej drużyny (MVP) został Kacper Burakiewicz

WIĘCEJ na https://www.dolnoslaski.szs.pl/news/1530

11.12.17r

Gratulacje za zajęcie I miejsca w MISTRZOSTWACH WROCŁAWIA IGRZYSK MŁODZIEŻY SKZOLNEJ W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW. Skład grupy: Anton Azimka, Kacper Burakiewicz, Maksymilian Haber, Andrzej Jaworski, Roch Krawczyk, Paweł Kubiak, Kacper Marchewka, Michał Mindowicz, Marek Mitman, Mikołaj Styczeń - klasa 3i, opiekun p.Maciej Maciejewski.

8.12.17r

Kolejny sukces naszych koszykarek! Grupa dziewcząt pod opieką pana Łukasza Symonowicza zdobyła IV miejsce w MISTRZOSTWACH WROCŁAWIA IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT. Skład grupy: Sandra Dubiel 2g, Małgorzata Czymerska 2g, Klaudia Krupa 2c, Julia Jaworska 2c, Aleksandra Zachajska 2b, Julia Koper 7e, Matylda Łapeta 3c, Julia Świniarska 3g.

23.11.17r

Gratulacje dla grupy uczniów pana Ryszarda Wójcika za zajęcie V miejsca w FINALE DOLNOŚLĄSKIM IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W BADMINTONIE CHŁOPCÓW. Skład grupy: Kuba Doniec 3b, Kacper Pacholski 3b, Kacper Rogala 2c.

17.11.2017R

Gratulacje dla grupy uczniów pana Macieja Maciejewskiego w składzie: Anton Azimka, Kacper Burakiewicz, Jan Czupryński, Maksymilian Haber, Andrzej Jaworski, Roch Krawczyk, Paweł Kubiak, Kacper Marchewka, Michał Mintowicz, Marek Mitman, Krzysztof Niedorys, Mikołaj Styczeń. Panowie z klasy 3i zdobyli I miejsce w FINALE STREFY ZACHÓD IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW.

16.11.17r

Sukces uczniów pod opieką p.Łukasza Symonowicza- zajęcie I miejsca w FINALE STREFY ZACHÓD IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT. Skład grupy: Sandra Dubiel 2g, Małgorzata Czymerska 2g, Aleksandra Zachajska 2b, Klaudia Krupa 2c, Julia Świniarska 3b, Marylda Łapeta 3c, Julia Koper 7e.

GRATULUJEMY!

8.11.17r.

Uczniowie: Kacper Pacholski 3b, Mateusz Słabicki 3b, Kacper Rogala 2c  zdobyli II m-ce w FINALE STREFY WROCŁAWSKIEJ IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W BADMINTONIE CHŁOPCÓW.  Opiekunem grupy jest pan Ryszard Wójcik.

GRATULUJEMY!