liczba odwiedzin: 234230
 • Wyniki naboru na stanowisko specjalisty ds. kadr

  Informacja o wynikach naboru na stanowisko specjalisty ds. kadr

   w Zespole Szkół nr 20 we Wrocławiu ul. Kłodnicka 36

   

   

   

             W wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko specjalisty ds. kadr, została wybrana Pani Elżbieta Koprowska.

   

  Uzasadnienie dokonanego wyboru:

  Kandydatka spełnia wymogi formalne i merytoryczne wymienione w ogłoszeniu. Posiada wieloletni i nienaganny staż pracy, min. w jednostkach oświatowych. Jest osobą komunikatywną i otwartą na nowe wyzwania.

   

   

   

   

  Wrocław, 20.07.2018r. 

 • zakonczenie roku szkolnego


   

 • Maria Zduniak wygrała plebiscyt na patronkę jednej z wrocławskich ulic.

  Maria Zduniak wygrała plebiscyt na patronkę jednej z wrocławskich ulic.
  04.06.2018

  Z radością informuję, że Maria Zduniak wygrała plebiscyt na patronkę jednej z wrocławskich ulic!!!!

  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu i rozpowszechniali informację o akcji, dzięki czemu na patronkę naszej szkoły oddano NAJWIĘCEJ GŁOSÓW!!!

  Mamy sukces!!!

   

  http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23489703,mamy-patronki-dla-ulic-miasta.html?disableRedirects=true


  Ewelina Lepka

  Wicedyrektor Szkoły Muzycznej

   

 • Święto sztuki w naszej szkole- akcja "Żywe obrazy"

  22 maja w naszej szkole można było spotkać wiele bardzo ciekawych postaci- Leonarda da Vinci, Rembrandta , Paula Cezanne'a i wielu, wielu innych. Artyści przechadzali się po korytarzach naszej szkoły i prezentowali swoje dzieła. Co ciekawe, można było porozmawiać z bohaterami obrazów, przyjrzeć się prawdziwej lekcji anatomii, usiąść do Ostatniej Wieczerzy a nawet pogłaskać ulubieńca pewnej pięknej damy - gronostaja ...

 • Zwycięstwo w XII INTERDYSCYPLINARNYM KONKURSIE O LAUR HUGONA STEINHAUSA.

  Zwycięstwo w XII INTERDYSCYPLINARNYM KONKURSIE O LAUR HUGONA STEINHAUSA.

  Dnia 8 maja 2018 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Mikołaj Hudko kl. 2a, Kacper Marczak kl. 2a, Karolina Butryn kl. 3a i Krzysztof Niedorys kl. 3i zajęła I miejsce w XII INTERDYSCYPLINARNYM KONKURSIE O LAUR HUGONA STEINHAUSA.
  W finale pokonali 12 drużyn rozwiązując zadania z różnych dziedzin nauki.
  Zwycięzcom Gratulujemy!!

 • Warsztaty z cyklu: Mamy wspólne pasje- rodzic i ja.

  Warsztaty z cyklu: Mamy wspólne pasje- rodzic i ja.
  Dnia 7 marca 2018 odbyły się warsztaty z cyklu: Mamy wspólne pasje- rodzic i ja.
  Koordynatorami tych twórczych działań w naszej szkole są: Danuta Bil i Dorota Brzezińska. Spotykamy się już od 2012, aby razem wspólnie tworzyć. Przychodzą do nas rodzice, nasi uczniowie, absolwenci, babcie i dziadkowie oraz nasi nauczyciele.To czas, który razem spędzamy kreatywnie.
  Tym razem na warsztatach  lepiliśmy z gliny : wiosennie, świątecznie i co nam wyobraźnia podpowiedziała.
  Pod okiem Iwony Opani powstały nasze dzieła.
  Warsztaty z cyklu: Mamy wspólne pasje- rodzic i ja. - Obrazek 1Warsztaty z cyklu: Mamy wspólne pasje- rodzic i ja. - Obrazek 2Warsztaty z cyklu: Mamy wspólne pasje- rodzic i ja. - Obrazek 3Warsztaty z cyklu: Mamy wspólne pasje- rodzic i ja. - Obrazek 4
  Warsztaty z cyklu: Mamy wspólne pasje- rodzic i ja. - Obrazek 5Warsztaty z cyklu: Mamy wspólne pasje- rodzic i ja. - Obrazek 6Warsztaty z cyklu: Mamy wspólne pasje- rodzic i ja. - Obrazek 7
   
 • Akcja odblaskowa.

  Dnia 5 stycznia 2018 uczniowie klasy 5cm z Panią Danutą Bil przeprowadzili w naszej szkole akcję odblaskową. Krzesimir Świerczek i Kacper Tomczak napisali na tą okazję piosenkę zachęcającą młodszych uczniów do noszenia elementów odblaskowych. 

  Akcja odblaskowa. - Obrazek 1Akcja odblaskowa. - Obrazek 2Akcja odblaskowa. - Obrazek 3

 • Zasady bezpiecznego korzystania z internetu.
  10.01.2018

   

  Internet jest przestrzenią, w której młodzież w wieku szkolnym przejawia bardzo dużą aktywność. Ważne, aby udzielać młodym osobom wskazówek, jak należy zachowywać się w sieci. Brak należytej ostrożności w sieci może być dla dziecka równie niebezpieczny, jak brak ostrożności w prawdziwym życiu. Zachęcam do opracowania wspólnie z dzieckiem zestawu zasad dotyczących korzystania z komputera i Internetu.

 • Sportowy sukces

  20.12.2017 odbyły się Finały Dolnośląskie w koszykówce chłopców, do których po wcześniejszych sukcesach we Wrocławiu i powiecie wrocławskim zakwalifikowało się nasze Gimnazjum. Oprócz naszej szkoły w finałach brały udział: Sp 11 Głogów, Sp 2 Jelenia Góra, Gimnazjum 1 z Wałbrzycha. Po losowaniu, które odbyło się w dniu zawodów w półfinale wylosowaliśmy  SP 11 Głogów.

  Mecz od początku układał się po naszej myśli i w końcowy wynik brzmiał 52:25 dla Naszej reprezentacji.  A więc byliśmy w wielkim finale!!! W drugim półfinale zmierzyły się ze sobą: sp 2 Jelenia Góra - Gimnazjum 2 Wałbrzych. Wygrała szkoła z Jeleniej Góry 62:26, a więc to z nimi mieliśmy zmierzyć się w finale.
  Mecz finałowy był bardzo zacięty, aczkolwiek przez całe spotkanie wynik był na naszą korzyść. Ostatecznie wygrywamy w Wielki Finale najlepszych szkół na Dolnymśląsku 60:45.
  Reprezentacja Naszej szkoły nie znalazła pogromcy na żadnym etapie rozgrywek i bez porażki wygrała finały Wrocławia, Finały  powiatowe oraz finał dolnośląski. Skład zwycięskiej grupy to: Azimka Anton, Burakiewicz Kacper, Haber Maksymilian, Jaworski Andrzej, Krawczyk Roch, Kubiak Paweł, Marchewka Kacper, Mindowicz Michał, Mitman Marek, Styczeń  Mikołaj, Niedorys Krzysztof.

   

 • Nasze Szopki w Muzeum Etnograficznym

  Nasze Szopki w Muzeum Etnograficznym
  19.12.2017

  Uczniowie naszej szkoły pod opieką Danuty Bil brali udział w konkursie na „Najpiękniejszą Szopkę Betlejemską 2017“. Był to jubileuszowy 25 wojewódzki konkurs rzeźbiarski. Nadesłano na niego 135 prac plastycznych 166 autorów. Nasze cztery szopki można ogladać w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu. Wyróżnienie otrzymała szopka Liliany Bil z klasy 7a. Autorami pozostałych prac są: Antonina Zogata klasa 3dm, Julia Graczyk klasa 6m oraz najmniejszej szopki na wystawie Anna Fidura klasa 7a.

  http://www.muzeumetnograficzne.pl/index.php?lang=pl&section=wystawy_czasowe&page=wystawy_czasowe_szczegoly&id=116.

  Nasze Szopki w Muzeum Etnograficznym - Obrazek 1Nasze Szopki w Muzeum Etnograficznym - Obrazek 2Nasze Szopki w Muzeum Etnograficznym - Obrazek 3

  Nasze Szopki w Muzeum Etnograficznym - Obrazek 4Nasze Szopki w Muzeum Etnograficznym - Obrazek 5Nasze Szopki w Muzeum Etnograficznym - Obrazek 6

   

   
 • Szkolny Dzień Języków Obcych
  28.12.2017

  W dniu 28 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Tego dnia miały miejsce różne wydarzenia zachęcające do poznawania innych krajów oraz promujące naukę języków obcych. Z samego rana uczniowie klas gimnazjalnych rozdawali ulotki ze słowniczkiem, zawierającym zwroty w języku angielskim, języku niemieckim i języku włoskim. W klasach 4-6 został przeprowadzony konkurs na najciekawszą prezentację wybranej postaci rzeczywistej lub fikcyjnej z krajów angielskojęzycznych. Najmłodsi - uczniowie klas 1-3 wykonali prace plastyczne przedstawiające ich ulubione postaci z bajek i filmów. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjum mogli sprawdzić swoją wiedzę o krajach angielskiego obszaru językowego, niemieckiego obszaru językowego lub o Italii, biorąc udział w quizach, które zostały przeprowadzone w tym dniu
  przez nauczycieli języków obcych. W sumie w quizach językowych wzięło udział 144 uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 klas gimnazjalnych. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska prezentujące wybrane kraje, w przygotowanie których zaangażowało się ponad 100 uczniów. Przez kilka godzin lekcyjnych na korytarzu szkolnym można było oglądać stoiska przedstawiające następujące kraje: Wielką Brytanię, Irlandię, Stany Zjednoczone, Kanadę, Australię z Nową Zelandią, Niemcy, Szwajcarię, Austrię, Lichtenstein oraz Italię. Zwiedzający stoiska mogli nie tylko zobaczyć ciekawostki i atrakcje związane z poszczególnymi krajami, ale także dokonać degustacji lokalnych specjałów kulinarnych. Mam nadzieję, że tego dnia każdy uczeń mógł znaleźć coś interesującego dla siebie i przekonać się, że warto uczyć się języków obcych.

   

 • Podziękowanie

  Podziękowanie
  04.12.2017

  Dyrekcja ZS nr 20 serdecznie dziękuje wszystkim uczniom , rodzicom , wychowawcom za zaangażowanie w zbiórkę darów , które zostaną przrekazane przez Mikołaja dzieciom przrebywającym na oddziałach w szpitalu przy ul. Fildorfa we Wroclawiu  .

 • Dzień Życzliwości

  Dzień Życzliwości

  Dnia 21.11.2017 w naszej szkole odbył się dzień życzliwości . Podczas przerwy śniadaniowej na ścianie pod tablicą samorządu uczniowskiego klas 4-6 przyklejono karteczki samoprzylepne z życzliwymi hasłami . Uczniowie naszej szkoły mieli okazję podarować koleżance , koledze lub nawet nauczycielowi życzliwe słowa wypisane na kartce :)

  .Dzień Życzliwości - Obrazek 1Dzień Życzliwości - Obrazek 2Dzień Życzliwości - Obrazek 3

  ,,Życzliwe" kartki zniknęły w rekordowym czasie jednej przerwy. Po następnej lekcji nie było widać już śladu karteczek :). A w szkole było widać życzliwą atmosferę.

   

   

 • DZIEŃ DYNI I ZIEMNIAKA

  DZIEŃ DYNI I ZIEMNIAKA
  27.10.2017

  DZIEŃ DYNI I ZIEMNIAKA

   

  Czy można połączyć rodzimą tradycję i anglosaski obyczaj? Oczywiście, że tak! 27 października 2017 roku w Zespole Szkół nr 20 we Wrocławiu obchodziliśmy DZIEŃ DYNI I ZIEMNIAKA. Ta kilkuletnia tradycja daje nam zawsze wiele radości i przyjemności, a jednocześnie stanowi doskonałe narzędzie edukacyjne. Nasi uczniowie z ogromnym zapałem i pieczołowitością przygotowali ziemniaczano – dyniowe stanowiska o informacyjno – degustacyjnym charakterze, a odwiedzający mogli odnaleźć to, co nie tylko dla ciała ale i dla duszy. To był naprawdę udany dzień!!!

   

   

       DZIEŃ DYNI I ZIEMNIAKA - Obrazek 1   DZIEŃ DYNI I ZIEMNIAKA - Obrazek 2  DZIEŃ DYNI I ZIEMNIAKA - Obrazek 3

   

    DZIEŃ DYNI I ZIEMNIAKA - Obrazek 4   DZIEŃ DYNI I ZIEMNIAKA - Obrazek 5    DZIEŃ DYNI I ZIEMNIAKA - Obrazek 6

   

  DZIEŃ DYNI I ZIEMNIAKA - Obrazek 7

 • Biała Szkoła

  Biała Szkoła

                                                     

  Biała Szkoła 2018

   

  Białka Tatrzańskato popularna miejscowość turystyczna, której atutami są: doskonała lokalizacja, sprzyjające warunki klimatyczne oraz liczne wyciągi narciarskie (ponad 16, w tym 6 kolei krzesełkowych)-najlepsza infrastruktura narciarska w Polsce. Wszystkie stoki narciarskie są świetnie przygotowane, oświetlone, a w razie potrzeby - sztucznie naśnieżane.

  ZAKWATEROWANIE -Zakopane,  Dom Wypoczynkowy Maria ul. Huty 19A
  Pokoje z tv, wi-fi oraz pełnym węzłem sanitarnym.

  SZKOLENIE z jazdy na nartach i snowboardzie-Białka Tatrzańska, kompleks narciarski Kotelnica.

  Przewidujemy codzienne wyjazdy do Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska - jest to kompleks wyciągów objętych wspólnym systemem kasowym: 3 koleje linowe 6-osobowe o długości 1.090 m i 1.300 m, kolej linowa 3-osobowa o długości 1.350 m, 3 koleje linowe 4-osobowe o długości 780 m, 570 m i 325 m oraz 8 wyciągów narciarskich orczykowych o długości 170-680 m (www.bialkatatrzanska.pl)

  TERMIN- 08-01 do 12.01.2018
  CENA 550zł
  Zapewniamy:
  -transport autokarowy
  -przejazdy na narty i do Aquaparku w Zakopanem autokarem
  -4 noclegi w OW ,
  -wyżywienie: 4 śniadania,  4 x suchy prowiant, 4 obiadokolacje
  -5 x całodniowe wyjazdy na narty - w tym jazda nocna
  -instruktorzy,
  -naukę i doskonalenie narciarstwa oraz snowboardu
  -opiekę wychowawców
  -zwiedzanie Zakopanego (Krupówki)
  -rekreację w Aquaparku w Zakopanem
  -gry i zabawy integracyjne
  -dyskoteka
  -ubezpieczenie
  CENA NIE OBEJMUJE:karnetów na wyciągi (ok. 300zł )oraz sprzętu sportowego(narty ,snowboard, odzież, kask).

  Zapisy do dnia 24.12.17 r Wymagane wpłacenie zaliczki w wysokości 300 zł.
  Kontakt Andrzej Radziwon, nauczyciel wf, tel. 796210570

     
   
 • Zespół Szkół nr 20

  Zespół Szkół nr 20

  Szanowni Państwo ! Powstaje nowa strona www.  Znajdziesz tu aktualne informacje z Zespołu Szkół nr 20.

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 20
  ul. Kłodnicka 36
  Wrocław 54-218
 • tel. 71 798 68 96 (wew. 100, szkoła muzyczna - wew. 106)

Galeria zdjęć